РФ намагатиметься перехопити ініціативу на фронті не чекаючи промерзання ґрунту – ISW

Окупанти намагаються наступати на полі бою. Промерзання могло б сприяти наступальним діям окупаційних підрозділів, але вони намагатимуться перехопити ініціативу незалежно від погодних умов. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки при Білому домі Джон Кірбі заявив про те, що росіяни чекають, поки промерзне ґрунт.

Замерзання ґрунту сприятиме пересуванню бронетехніки, Так у січні-лютому 2024 року загарбники зможуть посилити наступальні операції.

“Однак погода мінлива, і майбутній період сильного морозу може настати пізніше в році. Або взагалі не настати, якщо зима м’яка. Це дасть коротший період підготовки місцевості для механізованої маневрової війни”, – попередили в ISW.

Американські аналітики заявляють, що окупанти у період осінньо-зимового сезону, вздовж лінії фронту розпочали локалізовані наступальні операції, щоб перехопити та втримати ініціативу. Йдеться про схід України. За їхніми словами ворог не збирається чекати сильних морозів.

“Ворогуючі армії, імовірно, намагатимуться підтримувати чи посилювати ці наступальні операції незалежно від погодних умов цієї зими, як робили це взимку 2022–2023 року”, – вважають оглядачі.

Нагадаємо, РФ перекидає в Україну сили з Таджикистану, ці підрозділи беруть у часть у бойових діях на сході України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.