Японія обмежить поставки автівок, які активно використовують окупанти на фронті (Відео)

Уряд Японії готує заборону на поставки авто у Росію. Зокрема, йдеться про вживані машини, які широко використовуються на фронті російськими військовими.

Обмеження обговорюють у рамках санкцій, які Токіо розробляє проти держави-агресора. Японці планують заборонити вивозити до рф вживані автомобілі. Обмеження накладуть на машини з об’ємом двигуна понад 1,9 л.

Обговорюється також заборона на всі гібридні авто та електромобілі.

Очікується, що відповідний документ буде схвалено вже наприкінці цього місяця, а запрацює він на початку серпня.

Відомо, що всі японські виробники авто зупинили офіційні поставки на російський ринок у березні 2022-го. Машини із Японії ввозили посередники та приватні особи.

Зважаючи на це, і щоб посилити тиск на верхівку російської влади, у квітні минулого року Японія заборонила поставки до росії автомобілів вартістю понад 43 тисяч доларів США.

Зараз машини з Японії ввозять переважно через порти Владивостока. Тамтешня митниця за перше півріччя цього року розмитнила понад 130 тисяч автомобілів. Це удвічі більше, ніж у першому півріччі минулого року. 80% завезених через Владивосток машин – японські: Toyota, Mazda, Nissan, Honda, Subaru. Більшість з них – вживані авто з правим кермом. Надалі, чимало з них потрапляють до російських військових, які пересуваються на них на фронті.

Доказом популярності японських машин серед окупантів є відео вибуху, який стався на днях у Олешках на Херсонщині. Під час зйомки, вибухом знищується вживана Toyota росіян, яка їде попереду.

Нагадаємо, Японія підтримала декларацію про довгострокові гарантії безпеки, економічну підтримку та просування реформ в Україні, яку на саміті НАТО у Вільнюсі проголосили лідери країн G7.

На основі цього документу, підписанти: США, Японія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада та Італія, будуть укладати двосторонні угоди з Києвом. У них будуть предметно визначатися параметри воєнної та фінансової допомоги від кожної держави для України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.