Країни “Великої сімки” оголосили декларацію гарантій безпеки для України

На саміті НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 проголосили декларацію про довгострокові гарантії безпеки, економічну підтримку та просування реформ в Україні.

На основі цього документу, підписанти: США, Японія, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада та Італія, будуть укладати двосторонні угоди з Києвом. У них будуть вже конкретно визначатися параметри воєнної та фінансової допомоги від кожної держави для України.

Сама ж декларація передусім, передбачає допомогу у нарощенні сил оборони України. Країни “Великої сімки” планують збільшити постачання зброї до України, наростити підтримку в розбудові оборонної промисловості, а також посилити співпрацю у сфері розвідки та кібербезпеки.

Документ також передбачає розробку заходів на випадок нової можливої агресії проти України. У такому випадку країни G7 мають терміново почати консультації, щодо того, як забезпечити Україну всім необхідним для оборони у найкоротші терміни.

Декларація також ставить за мету притягнення росії до відповідальності за напад на Україну, здійснення економічних та юридичних заходів, спрямованих на покарання воєнних злочинців серед керівництва держави-агресора. А саме: посилення санкцій, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

Країни, які підписали декларацію, допомагатимуть підтримувати стабільність української економіки і енергетики, надаватимуть технічну й фінансову допомогу.

Ключовою тезою документу є визнання того, що безпека України є складовою безпеки Євроатлантичного регіону. Там же зазначено, що у майбутньому Україна стане членом НАТО. Для цього країни-члени G7 зобов’язалися надіслати Україні запрошення до членства у НАТО, коли на це погодиться решта союзників по Альянсу.

При цьому, лідери G7 прописали у декларації необхідність проведення в Україні реформ судової системи та сфери оборони.

Президент США Джо Байден зазначив, що підписаний сьогодні документ засвідчує довготривалу підтримку України. Премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав долучатися до ініціативи й інші країни.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.