Байден не дасть кошти Ізраїлю, якщо в пакет допомоги не включать Україну

Президент США Джо Байден не виділятиме гроші на допомогу Ізраїлю, якщо одночасно з тим не будуть виділені кошти в Україні. Про це з посиланням на Білий дім повідомляє Bloomberg.

Наразі значна частина республіканців у Парламенті США підтримують пакет, який більше відповідає пропозиціям демократів та Білого дому. Він передбачає фінансування екстреного запиту Байдена на $106 млрд, які підуть на допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та зміцнення південного кордону США.

Вважається, що мета такого спільного пакету допомоги – отримати голоси тих конгресменів, які не підтримують Україну, проте готові виділити кошти, наприклад Ізраїлю.

Водночас частина Конгресу, переважно республіканці з Нижньої палати Парламенту США – проти такого підходу. Вони вже подали відповідний законопроєкт. Новий спікер Палати представників Майк Джонсон, який і подав документ, каже, що “підтримка Ізраїлю та захист невинних там є в наших національних інтересах”.

Майк Джонсон і його команда підтримує надання допомоги Україні, але якщо будуть виконані “певні умови”. Він вже заявляв, що хоче більшої підзвітності та бачить пріоритетом для США внутрішні питання.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.