Троє росіян постачали електроніку з США для армії РФ

Суд у Нью-Йорку звинувачує трьох мешканців США й Канади російського походження у контрабанді. Вони незаконно переправляли електроніку до РФ. Про це повідомляє Міністерство юстиції США.

“Ми знищили складну мережу закупівель, яка використовувалася для закупівлі критично важливих технологій для передових систем озброєння російської армії”, – сказав помічник генерального прокурора Метью Олсен з відділу національної безпеки Міністерства юстиції.

52-річного громадянина РФ і Таджикистану Салімджона Насріддінова, який мешкає у США, і 37-річного Ніколая Гольцева й 32-річну Крістіну Пузирьову, які живуть у Канаді, звинувачують у контрабанді, змові з метою порушення санкцій і змові з метою шахрайства. Вони, як вважається, доправили 300 партій заборонених товарів на суму близько 10 мільйонів доларів США.

“Як стверджується, обвинувачені ухилялися від санкцій, доставляючи в Росію обладнання, життєво важливе для їхніх систем високоточної зброї, деякі з яких використовувалися на полі бою в Україні”, – заявив прокурор США Бреон Піс.

Слідство вважає, що троє фігурантів використовували дві юридичні особи, зареєстровані в Брукліні. Гольцев спілкувався з американськими виробниками й постачальниками. Потім Насріддінов і Гольцев далі відвантажували товари різним компаніям-посередникам. Зокрема – в Туреччині, Китаї, Індії та ОАЕ, звідки вони переправлялися в Росію. А Пузирьова керувала численними банківськими рахунками.

Електронні компоненти, які таким чином ввозились у РФ, пізніше виявляли в російській техніці на полі бою в Україні – зокрема в комплексі радіорозвідки “Торн-МДМ”, комплексі радіоелектронної боротьби РБ-301Б “Борисоглібськ-2”, легкій багатоцільовій керованій ракеті “Изделие 305Е”, вертольотах Ка-52, дронах “Орлан-10” і бойових танках Т-72Б3.

“У повідомленні від 23 лютого 2023 року Насріддінов написав Гольцеву “З днем захисника Вітчизни”. Гольцев відповів: “І тебе зі святом, мій друже, ми захищаємо його, як можемо”, – цитують у Мін’юсті.

Нагадаємо, що The New York Times вже повідомляв: Росії вдалося обійти санкції та перевищити довоєнний рівень виробництва ракет.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.