Витік французьких військових звітів розкриває правду про війну в Україні - Oaklandpostonline

Витік французьких військових звітів про війну в Україні – Oaklandpostonline

Французькі військові звіти, які просочилися до французького журналу розслідувань Marianne описують негативну ситуацію для українських сил у боротьбі з росіянами, додаючи важливий контекст до політичних виборів західних країн, позиції Путіна та стану війни в Україні.

За даними Marianne, перший із трьох звітів, написаний восени 2023 року після української контрнаступальної операції, давав сумний висновок.

“Українська військова перемога зараз здається неможливою”, – зазначався у звіті 2023 року.

Звіт стверджував, що західні планувальники української контрнаступальної операції недооцінили своїх російських супротивників.

“Планувальники думали, що після того, як російські лінії оборони будуть прориватися, вся фронтова лінія розпадеться”, – повідомляв звіт з осені 2023 року.

Однак, за даними Marianne, планувальники не врахували волю російських солдатів утримувати оборонні позиції.

Marianne також заявляє, що звіти свідчать про недостатню підготовку українських військових, що сприяло неефективності контрнаступу. Звіт виявив, що солдати, які отримали лише три тижні підготовки, були кинуті в атаку на російську укріплену позицію, яка виявилася неприступною.

Важливою є також заяви звіту про те, що українці не можуть конкурувати з росіянами за кількістю військ.

“Генеральний штаб України не має критичної маси сухопутних військ… здатних викликати на бій своїх російських колег”, – заявив звіт 2023 року.

У подібному тоні другий звіт описує перспективи війни у 2024 році.

Marianne повідомляє, що положення з резервом людських та технічних ресурсів сприятливе для росіян.

“Зеленському потрібно 35 000 чоловік щомісяця, а він набирає не інший половини”, – заявив звіт 2024 року.

Звіт додає, що Україна втратила багато своєї техніки в попередній контрнаступальній операції, і заключає, що в 2024 році вони не зможуть провести нову контрнаступальну операцію.

Третій звіт заявляє, що ризик російських проривів є реальним. Звіт вказує на те, що росіяни дивно ефективні в проведенні наступальних операцій і що Україна не здатна самостійно відновити сектори фронту, які розпадаються.

Ці просочені французькі військові звіти приносять контекст до дискусії про Україну. Президент Франції Макрон раніше відмовлявся виключати можливість висилки французьких військ до України.

“Щоб було мир в Україні, ви не повинні бути слабкими”, – сказав Макрон у своєму останньому інтерв’ю для Le Parisien.

Раніше Макрон та інші лідери НАТО розглядали ідею висилки військ НАТО до України. Ці заяви призвели до відповіді президента Росії Володимира Путіна, який погрожував НАТО, якщо лідери вислали війська до України.

“Вони повинні розуміти, що вони зараз роблять… це ризикує конфліктом з ядерною зброєю”, – сказав Путін у відповідь на заяви Макрона.

Ця обмін може бути пояснено станом війни в Україні, як описано у звітах. Поєднання можливого відчуття безпеки у росіян та потреби у людських ресурсах для українців може бути мотивом Макрона говорити про висилку військ.

Незважаючи на ці рішучі заяви, Путін недавно сказав у інтерв’ю журналісту Дмитру Кіселеву, що він відкритий до переговорів на основі стану речей, який склався.

Ясно за просочених французьких звітів, що “реальності”, згадані Путіним, стосуються позитивної позиції російських збройних сил в Україні.

При тому, як Президент Байден продовжує постачати Україні військову та економічну допомогу, невідомо, як ці звіти вплинуть на зовнішню політику США.

“Ми не покинемо Україну”, – сказав Байден під час свого звернення до Конгресу, обговорюючи війну в Україні.

Припускаючи, що ці звіти є достовірними, одна річ здається очевидною: Україна програє війну. Залишається питання: що зробить Захід у відповідь на це?