Всі американські відомства схвалили постачання Україні ракет ATACMS

У США всі профільні відомства схвалили постачання Україні далекобійних ракет ATACMS.

Помічник Конгресу США на умовах анонімності повідомив виданню Foreign Policy, що всі американські відомства погодилися відправити Україні тактичні ракети ATACMS.

“Якщо цього не станеться, то це тому, що сам президент Джо Байден сказав “ні”, – повідомив чиновник.

Також видання пише, що побоювання з приводу того, що росія може спровокувати ескалацію, обмежують підхід США до постачання зброї. Це відбувається попри те, що Україна завдає ударів по окупованих Росією територіях, таких як Крим, завдяки зброї дальньої дії, без будь-якої серйозної ескалації у відповідь.

ATACMS (Army TACtical Missile System – армійська тактична ракетна система) – сімейство американських балістичних ракет малої дальності. Вони виробляються компанією Lockheed Martin у шести модифікаціях. В залежності від виду, можуть уражати цілі на відстані від 140 до 300 км.

Україна вже неодноразово закликала США надати далекобійні ракети ATACMS. Останніми тижнями західні ЗМІ наголошують, що питання передачі ракет зрушило з мертвої точки.

Зокрема, видання ABC News з посиланням на власні джерела серед офіційних осіб писало, що Сполучені Штати Америки можуть надати Україні ракети ATACMS у рамках майбутнього пакету військової допомоги.

Один з американських чиновників сказав, що “вони йдуть”, а інший зазначив, що “вони на столі”. Офіційні особи також зауважили, що такі плани можуть бути змінені до офіційного оголошення. Можуть пройти місяці, перш ніж Україна отримає ракети, пише ABC News.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.