ВЛК на Одещині заробляла мільйони доларів за довідки для ухилянтів

На Одещині СБУ оголосила про підозру усьому керівництву районної ВЛК за підробку медичних довідок. Йдеться про Білгород-Дністровський район Одеської області. Там за гроші посадовці ВЛК допомагали військовозобов’язаним “відкосити” від призову за станом здоров’я. Підозри оголошено також п’ятьом ухилянтам, які скористалися цією схемою.

Керівництво ВЛК продавало своїм клієнтам підроблені медичні висновки з тяжкими діагнозами. Протягом доби організатори схеми могли зробити понад 20 фальшивих медичних довідок. Вартість однієї довідки становила від 7 до 10 тис. доларів у залежності від терміновості виконання. Ці довідки ухилянти використовували для зняття з військового обліку і подальшого виїзду за кордон. Таким чином посадовці військово-лікарської комісії на місяць могли заробляти близько 3-х мільйонів доларів.

Посадовці Білгород-Дністровської ВЛК розширили свій “бізнес” і на мешканців інших областей. Для того щоб ухилянти з інших регіонів могли пройти ВЛК на Одещині, посадовці виготовляли для них фіктивні документи внутрішньо переміщених осіб.

Наразі триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до схеми.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що Міністерство оборони України затвердило новий перелік хвороб, за яким військово-лікарська комісія оцінюватиме придатність до військової служби.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.