Білорусь отримала російські «Іскандери», якими можна бити по північній та центральній Україні (Фото)

Білоруські збройні сили отримали з росії вже дві партії оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер-М». За своєю дальністю надані росіянами балістичні ракети можуть охоплювати майже усю північну частину України.

Ще на початку року повідомлялось, що білоруські військові почали використовувати комплекси «Іскандер-М». Але раніше білоруське міноборони не розкривало, до якого саме підрозділу були передані комплекси. Приховували й той факт, що частина техніки не нова і вже перебувала на експлуатації у рф.

Днями про передачу зброї повідомила пресслужба Осиповського гарнізону, де базується 465-а ракетна бригада ЗС РБ, яка й отримала російські ракетні комплекси.

Перші «Іскандери», передані білоруським військовим, попередньо перебували на озброєнні 103-ї ракетної бригади рф з 2015 року. Тобто у першій партії Білорусь отримала техніку, яку використовували 7 років.

Наприкінці літа до РБ прибула друга партія «Іскандер-М». Ймовірно, це вже було нове озброєння.

Наразі білоруські війська мають не менше шести пускових установок цих комплексів. На території 465-ї ракетної бригади ЗС РБ біля міста Осиповичі навіть побудували спеціальний ангар для “Іскандерів”. Про це повідомляє білоруське видання MOTOLKO HELP.

Варто зазначити, що дальність ураження балістичних ракет «Іскандер-М» – 500 кілометрів. Це відстань від білоруських Осиповичів, де і розташована база “Іскандерів” до української Умані або Кременчука. Втім, «Військовий кур’єр» раніше повідомляв, що українські сили ППО вже неодноразово знищували “Іскандери”, які були спрямовані на Київ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.