Зміни у законодавстві: влада зменшує можливості для “ухилянтів”

Міністерство оборони України затвердило новий перелік хвороб, за яким ВЛК оцінюватиме придатність до військової служби. Крім того, цей документ має впорядкувати проходження служби обмежено придатними. Відповідні зміни набули чинності 25 серпня.

Відтепер придатними до військової служби будуть чоловіки з такими діагнозами:
– клінічно вилікуваний туберкульоз,
– вірусні гепатити з незначним порушенням функцій,
– безсимптомний ВІЛ,
– хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій,
– легкі короткотривалі хворобливі прояви розладів психіки
– повільно прогресуючі хвороби центральної нервової системи;
– епізодичні та пароксизмальні розлади.


Зміни для обмежено придатних до військової служби
Тепер ВЛК мають не тільки зробити висновок про обмежену придатність, а й вказати, за якою саме спеціальністю мобілізований може проходити службу.

Таким чином, обмежено придатних чоловіків мобілізуватимуть, якщо вони спеціальність, за якою можуть проходити службу.

Якщо ж військовослужбовця визнають непридатним до служби за спеціальністю, то командир частини може направити його на ВЛК. Тоді комісія має визначити йому нову підходящу спеціальність.

Зміни для ДШВ та морської піхоти
Також зміни спрощують вимоги до здоров’я для служби в особливий період (тобто під час воєнного стану) в Десантно-штурмових військах та морській піхоті.

Військових, які раніше визнавалися непридатними до служби у десанті чи морській піхоті, тепер можуть визнати придатними.

Ці зміни є частиною комплексної програми з посилення мобілізації. Міноборони ретельно взялося за боротьбу із лазівками у законах, які використовують для ухиляння від військової служби. Зокрема, планується на законодавчому рівні планується скасувати можливість отримувати відстрочку у разі отримання другої освіти.

Окрім того, ДБР проводить обшуки у військкоматах та ВЛК, а тих чоловіків, які виїхали з країни за підробленими довідками, хочуть екстрадувати до України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.