Вірменія ратифікувала Римський статут, який зобов’язує її арештувати Путіна

Національні збори Вірменії ухвалили ратифікацію Римського статуту, на основі якого заснований Міжнародний кримінальний суд, що раніше видав ордер на арешт володимира путіна.

Підтримали законопроект 60 місцевих депутатів, 22 висловились проти. Відповідний документ ще повинен підписати президент Вірменії.

На такий крок Єреван пішов через ризик нової військової агресії проти Вірменії з боку Азербайджану, який залишається високим, а після ратифікації документа воєнні злочини Баку будуть підпадати під юрисдикцію МКС.

На росії уже раніше залякували Єреван, що цей крок матиме негативні наслідки для відносин обох країн. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це рішення “надзвичайно ворожим” стосовно Москви.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна. Країни, які ратифікували Римський статут МКС, зобов’язані заарештувати його у разі появи на своїй території.

Раніше “Військовий кур’єр” вже аналізував, чому і як росія погодилась на військові дії Азербайджану у Нагірному Карабасі, зрадивши свої домовленості з Вірменією.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.