Росія готує БПЛА до нових ударів по території України

Ісламська Республіка Іран регулярно проводить військові навчання в Ормузькій протоці. Однак останні маневри “Зульфікар 1401” мали одну особливість, яка може відобразитися на характері ведення Росією бойових дій проти України.

31 грудня 2022 року Інформаційне агентство Ісламської Республіки Іран (ІРНА) повідомило, що БПЛА “Аріш”, “Павер” та “Абабіль-5” брали участь у маневрах “Зульфікар 1401”, які проходили поблизу Оманської затоки та Ормузької протоки. Навчання іранської армії розпочалися 30 грудня за участю командос, піхоти, бойових літаків, військово-транспортних літаків та підводних човнів. Також з півдня Ірану проводилися запуски розвідувальних БПЛА типу “Камман”.

Іранський БПЛА “Абабіль-5” в польоті

Іранські ЗМІ показали успішне скидання бомб “Каїм”. Водночас, як повідомляють західні партнери, Тегеран змовчав про значну кількість падінь БПЛА під час проведення маневрів. Що це було – погана якість дронів чи випробування нових типів? Всі ознаки вказують на масштабне тестування.

Іранська бомба “Каїм”

За даними іноземної розвідки стало відомо, що під час навчань “Зульфікар 1401” іранські та російські спеціалісти проводили вдосконалення БПЛА. Мета такої модернізації – уможливлення роботи іранських дронів в умовах низьких температур. Це може бути свідченням намірів Росії змінити тактику застосування БПЛА. Тому цілком імовірно, що наступне застосування іранських дронів може відбутися з кораблів у Чорному морі. При цьому основна ціль залишається незмінною – об’єкти цивільної критичної інфраструктури України.