Ветеран отримав 22 мільйони доларів компенсації за вушні заглушки

У п’ятницю федеральний суд присудив ветерану армії 22,5 мільйона доларів у судовому позові, в якому стверджували, що військовий продукт виробника берушей 3M заподіяв шкоду його слуху. Це вже восьма подібна справа, у якій було винесено вирок і вона є найбільшою сумою на сьогодні.

Суд присяжних у справі Фінлі прийняв рішення про відшкодування збитків у розмірі 7,5 мільйонів доларів за його минулі та майбутні страждання та 15 мільйонів доларів у вигляді штрафу, визнавши, що компанія була шахрайською, недбалою та відповідальною за дефектний продукт, серед інших звинувачень, згідно з документами суду. Суддя-магістрат Гері Р. Джонс у Таллахассі головував на судовому розгляді.

Теодор Фінлі подав позов за законом Техасу проти 3M у січні 2020 року, де стверджується, що він використовував беруші версії 2 компанії в бойових умовахї під час служби з 2006 по 2014 рік. Тепер він страждає від шумової втрати слуху та двостороннього шуму у вухах або дзвону в вухах.

Понад 272 000 подібних справ знаходяться на розгляді в рамках судового процесу, призначеного до окружного суду США в Північному окрузі Флориди.

Наразі у сімох інших справах три присяжних прийшли на бік 3M. Загальна сума відшкодування збитків, присуджених чотирма іншими присяжними, становить близько 30 мільйонів доларів. У Флориді тривають ще два процеси.

“Присяжні продовжують визнавати, що беруші 3M були дефектними і що вони відповідальні за заподіяння непоправної шкоди слуху тим, хто служив нашій країні”, – йдеться в заяві провідних адвокатів Фінлі, Браяна Ейлстока з Aylstock Witkin Kreis & Overholtz, PLLC, Shelley Hutson. з Clark, Love & Hutson GP і Christopher Seeger з Seeger Weiss LLP. «Це також друге журі поспіль, яке без жодних сумнівів визнало, що поведінка 3M була осудною і заслуговувала на суворе покарання».

Компанія 3M з Міннесоти опублікувала заяву, в якій стверджується, що компанія розчарована вироком у п’ятницю.

«Присяжні відрізняються, кожна справа має бути доведена окремими фактами, і наші успіхи наразі ілюструють важкий тягар, який позивачі повинні понести, доводячи елементи своїх претензій. Ми залишаємось впевненими, що продукт [ затички для вух для бойової зброї версії 2] був безпечним та ефективним використовувати та продовжуватимемо захищатися протягом цього судового процесу», – йдеться у повідомленні.

3M також стверджує, що судові позови проходять приблизно на півдорозі процесу, відомого як судовий розгляд, який передає на розгляд серію справ, які є репрезентативними для інших справ, включених до групи. Цей процес можна використовувати для визначення відповідного розрахунку.

У листопаді журі присудило сержанту діючої армії Гільєрмо Камарильорасо більше 13 мільйонів доларів, це друга за величиною сума збитків у серії судових розглядів.

Робота над розробкою беруші почалася в 1990-х роках з компанією Aearo Technologies, яку пізніше придбала 3M. Заглушки для вух використовувалися в армії до 2015 року. За даними 3M, компанія ніколи не відкликала продукт, і версія 4 беруши залишається у використанні військовими.