Протиповітряна оборона країн Балтії отримає найсучаснішу систему управління

Корпорація Northrop Grumman отримала контракт від армії США на підтримку Європейського командування США (EUCOM) на забезпечення командування та управління протиповітряною обороною ) Естонії, Литви та Латвії. FAAD C2 — це перевірена в боях система командування та управління, розгорнута на кількох театрах бойових дій для виконання завдань протиповітряної оборони малої дальності, C-UAS та протиракетних, артилерійських та мінометних завдань. Це відбувається на тлі зростання загрози з боку Росії.

Контракт на суму 14,3 мільйона доларів передбачає модернізацію можливостей протиповітряної оборони та протиповітряної оборони (C-UAS) та формує основу для інтеграції в інтегрований план протиповітряної та протиракетної оборони (IAMD) EUCOM для кращої підтримки архітектури системи протиповітряної оборони НАТО.

«Система управління протиповітряною обороною малої дальності FAAD C2 має рекорд високої ефективності, захищаючи передові оперативні бази за кордоном та великі міста США з можливостями C-UAS», – сказала Крістін Харбісон, віце-президент і генеральний менеджер з бойових систем Нортроп Грумман. «Заміна застарілих систем на FAAD C2 дозволить нашим союзникам повноцінно брати участь у сучасній системі протиповітряної оборони НАТО».

Відкрита багатодоменна архітектура системи систем дозволяє легко інтегруватися з доступними датчиками, та системами попередження, щоб забезпечити захист у реальному часі від загроз малої відстані та маневрування. FAAD C2 був обраний як тимчасова система C2 для закупівлі невеликих безпілотних літальних систем для Міністерства оборони США. У майбутньому FAAD C2 буде інтегровано в інтегровану систему бойового командування протиповітряної та протиракетної оборони (IBCS), що є внеском армії США в ініціативу Міністерства оборони США спільного командування та управління (JADC2).

Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) — американська багатонаціональна компанія з аерокосмічних та оборонних технологій. Маючи 90 000 співробітників і річний дохід, що перевищує 30 мільярдів доларів, вона є однією найбільших у світі виробників зброї та постачальників військових технологій. Фірма займає 96 місце в списку Fortune 500 найбільших корпорацій Америки за 2020 рік. Піонерські рішення компанії забезпечують клієнтів необхідними можливостями для захисту США та їх союзників.