Верховна Рада зареєструвала законопроект про електронний реєстр військовозобов’язаних

Сьогодні у Верховній Раді зареєстрували законопроект про електронний реєстр військовозобов’язаних. Він надасть міноборони доступ до інформації про громадян України з інших баз даних. Вносити до реєстру будуть людей віком 17-60 років.

Якщо законопроект схвалять, електронний реєстр військовозобов’язаних зможе отримувати інформацію від інших відомств, зокрема, податкової служби, міністерств охорони здоров’я, юстиції, внутрішніх справ, ЦВК, держміграційної служби.

Також, у рамках цифровізації оборонного відомства, автори законопроекту пропонують запровадити електронну процедуру набуття статусів учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) захисників та захисниць України.

Проект закону відправили на розгляд комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, нещодавно з’явилися роз’яснення щодо виїзду жінок за кордон. Його обмежать лише для жінок, яких було мобілізовано до Сил оборони України. Набувши статусу військовослужбовців, ці жінки отримують відповідні права та обмеження.

Жінки, які стануть на військовий облік – не матимуть обмежень у виїзді за кордон. Це питання нині не розглядається. Про це повідомив член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.