Велика Британія хоче перенести підготовку бійців ЗСУ на територію України

Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс хоче розширити програму підготовки українських військ і перенести її на територію України. 

Про це він сказав в інтерв’ю The Telegraph після розмови з начальником британського Генштабу Патріком Сандерсом на полігоні, де тренуються українські військові.

Міністр розлядає відправку своїх війскових інструкторів на полігони на заході України для участі у підготовці українських бійців. Це можливо, оскільки навіть британські компанії вже долучаються до виробництва зброї в Україні.

У 2015 році Велика Британія започаткувала навчально-тренувальну операцію Orbital для підготовки особового складу та підрозділів Збройних сил України за участю британських інструкторів. Вона тривала сім років до лютого 2022-го. Була призупинена через інформацію про вторгнення росії. Навчання в рамках операції Orbital пройшли 22 тис. українських військових.

У липні минулого року Велика Британія відновила навчання українських військ, але на своїй території – в рамках операції Interflex.

Нагадаємо, нещодавно близько 1 тис. морських піхотинців ЗСУ пройшли спеціальний курс підготовки під керівництвом Королівських морпіхів та спецпризначенців британських Сухопутних військ. Відео з навчань опублікував Генштаб ЗСУ.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.