Велика Британія збільшує видатки на військову сферу

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що уряд збільшить видатки на оборонну сферу до 2,5% від ВВП. Урядовець закликав інші демократичні країни робити так само, бо у нинішньому році світ стане небезпечнішим і вимагатиме протистояти “ірраціональним” державам.

Про це Грант Шаппс заявив під час звернення, яке транслювалося у мережі Х.

На думку міністра, протягом наступних п’ять років Велика Британія може втягнутися у бойові дії в кількох регіонах планети, включно з протистоянням із росією, Китаєм, Іраном та Північною Кореєю.

Він сказав, що через це Лондон мусить витрачати на оборонну сферу більше грошей, ніж будь-коли. Також уряд збільшує кошти на модернізацію сил ядерного стримування і поповнення запасів.

“Британія продемонструвала, що вона готова діяти, коли це необхідно. Британські військові завдали скоординованих зі США ударів по хуситах у Ємені для захисту міжнародного судноплавства”, – сказав Шаппс.

Також він додав, що Велика Британія виділяє 20 тис. військовослужбовців для служби в Європі в рамках навчань НАТО, які відбудуться в першій половині цього року. У їхньому розпорядженні будуть військові кораблі та винищувачі.

Нагадаємо, на днях президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали двосторонню безпекову угоду. Вона діятиме до вступу України в НАТО.

Угода про співробітництво у сфері безпеки між Україною і Сполученим королівством Великої Британії та Північної Ірландії” підписали лідери двох країн після переговорів у Києві.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.