Данія отримала найсучасніші американські винищувачі F-35 (Фото)

Сьогодні на авіабазі Скрідструп американський виробник Lockheed Martin офіційно передав Данії найсучасніші винищувачі F-35. Два літаки здійснили півторагодинний політ над країною. За новими F-35 спостерігали тисячі глядачів уздовж сільських доріг.

З нагоди передачі літаків відбулися урочистості, у яких взяли участь наслідний принц Данії і Норвегії Фредерік Андре Хенрік Крістіан, міністр оборони Трольс Лунд Пульсен і делегація компанії Lockheed Martin. Також на летовище зійшлося до 10 тис. людей.

F-35 – багатоцільові винищувачі п’ятого покоління, які розроблені американською фірмою Lockheed Martin Aeronautics Company. Нинішня вартість одного літака становить орієнтовно $100 млн.

За твердженням віцепрезидента Lockheed Martin Стівена О’Браєна, винищувач здатен здійснювати політ зі швидкістю, що в 1,2 раза перевищує швидкість звуку, на відстані 240 км.

Загалом, у Данію вже доставили чотири із 27 винищувачів F-35, придбаних за $2,2 млрд. Вони замінять F-16, які передадуть Україні. Ці літаки перебувають на озброєнні Данії з 1980 року.

Також Україні свої літаки нададуть Нідерланди – до 42 винищувачів, Норвегія – до десяти. Ці три країни, а також Греція, Польща, Португалія та Румунія зголосилися допомогти з тренуванням українських пілотів.

Нагадаємо, уряд Чехії схвалив купівлю 24 американських винищувачів останнього покоління F-35. На них виділять $5,62 млрд. Угоду перед тим погодив Держдеп США. Договор передбачає постачання літаків, боєприпасів і супутнього обладнання.

Американські винищувачі замінять літаки Gripen, які Чехія орендує до 2027-го. Перші F-35A Lightning II у найсучаснішій версії Block 4 чеська армія має отримати у 2029 році, всю рпартію – до 2035-го. Закупівля буде фінансуватися з бюджету Міністерства оборони.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.