В Європі створили коаліцію, яка допоможе розвивати Військово-морські сили України

Велика Британія та Норвегія очолили Коаліцію з морського потенціалу, яка допоможе розвивати Військово-морські сили України. Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії у мережі Х.

Допомога в Україну вже почала надходити. Велика Британія надала нові кораблі та обладнання. Вони мають посилити спроможності України у Чорному морі.

“Нова коаліція надасть довгострокову підтримку Україні, включаючи навчання, обладнання та інфраструктуру для посилення безпеки в Чорному морі. Два тральщики Королівського військово-морського флоту передаються зі складу ВМС Великої Британії до складу ЗСУ з метою посилення спроможності України діяти на морі”, – повідомили у британському уряді.

Два протимінні кораблі класу Sandown придбають для України через Британське експортне фінансування у зв’язку. Посилення морських спроможностей ЗСУ, зокрема протидія загрозі від російських морських мін, допоможе відновити морський експорт України.

“Я хотів би подякувати Великій Британії за ініціативу створення цієї коаліції та за те, що сьогодні тут, у Лондоні, було проведено запуск “Коаліції морської спроможності”. Захист України важливий для євроатлантичної безпеки”, – заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Сторони домовились, що робота коаліції передбачає довгострокову співпрацю.

Нагадаємо, у вересні британський адмірал Бен Кі – перший лорд Адміралтейства, прокоментував новину про знищення Україною російського підводного човна “Ростов-на-Дону” у Севастополі. Британський адмірал назвав це “без перебільшення новою ерою у військово-морський справі”.

“Морські дрони, Інтернет та штучний інтелект створюють такий самий історичний момент, як і сто років тому, коли на воду спускалися перші дредноути”, – вважає адмірал Кі, натякаючи на прогрес у виробництві двигунів, гармат та броні, які змусили британський і німецький флоти переглянути свої стратегії на початку 1900-х років.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.