Відмова від допомоги Україні свідчить про страх перед Росією – Каллас

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що ЄС потрібен план для тривалої боротьби з росією, яка готова до затяжної війни проти України. Зокрема, слід нейтралізувати дезінформацію Кремля, яка поширюється через смартфони та мобільні додатки.

Про це Каллас написала у колонці для німецького видання RND.

“Через страх перед росією дехто стверджує, що допомога Україні в захисті від агресії означає ескалацію. Я вважаю, що захист – це не провокація. Росію провокує не опір – її провокує слабкість”, – міркує Каллас.

На її думку, з одного боку є війна проти України, з іншого – тіньова війна Кремля, в якій дезінформація та протистояння даних є іншим важливим фронтом. Дезінформаційна кампанія Кремля охоплює величезну аудиторію через соціальні мережі.

“Вона буквально в наших кишенях, телефонах і додатках. Російська кампанія спрямована на те, щоб перешкодити демократичним лідерам і суспільствам підтримувати Україну, спровокувати внутрішні політичні розбіжності та вплинути на демократичні голоси – включно з рішеннями, які ми приймаємо на наших виборчих дільницях. З моменту вторгнення кількість підписників кремлівських облікових записів зросла більш ніж втричі в Telegram, більш ніж удвічі в Tiktok і майже на 90 відсотків на YouTube. При цьому Facebook має найбільшу аудиторію кремлівських акаунтів”, – написала прем’єр-міністр Естонії.

Боротьба з тролями і ботами

Кая Каллас закликає зупинити ботів і тролів, які поширюють дезінформацію. Особливо відповідальними мають бути онлайн-платформи.

“З цією метою Європейський Союз прийняв Закон про цифрові послуги. Відповідно до цього Meta, X і Tiktok зобов’язані запобігати незаконній та шкідливій діяльності в Інтернеті та поширенню дезінформації. Однак є інші платформи, такі як Telegram, які потребують підвищеної уваги”, – вважає Каллас.

Естонська прем’єр-міністр закликала країни НАТО готуватися до тривалого перебігу російсько-української війни ще у березні. На її думку, всі країни мали подумати про значне збільшення своїх оборонних бюджетів.

“Путін готується до затяжної війни. І ми маємо, – написала тоді вона у своєму Twiiter, – Естонія збільшила свій оборонний бюджет до 3% ВНП. А нинішній рівень у 2% ВНП має бути базою, а не стелею витрат”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.