Україна відкрила нову еру у військово-морській справі – британський адмірал

Британський адмірал Бен Кі – перший лорд Адміралтейства прокоментував новину про вчорашнє знищення Україною російського підводного човна “Ростов-на-Дону” у Севастополі. Британський адмірал назвав це “без перебільшення новою ерою у військово-морський справі”. Його слова наводить провідне військове видання Defense One.

“Морські дрони, Інтернет та штучний інтелект створюють такий самий історичний момент, як і сто років тому, коли на воду спускалися перші дредноути”, – вважає адмірал Кі, натякаючи на прогрес у виробництві двигунів, гармат та броні, які змусили британський і німецький флоти переглянути свої стратегії на початку 1900-х років.

“Ми знову зіткнулися з чимось абсолютно новим, зі зміною парадигми ВМС”, — додає адмірал Кі, виступаючи вчора у Лондоні на виставці озброєнь DSEI.

Перший лорд Адміралтейства назвав удари України по Чорноморському флоту росії ракетами та безпілотними суднами, оснащеними вибухівкою, особливо важливим прикладом для ВМС Британії.

Російський великий десантний корабель «Мінськ» не підлягає відновленню

“З одного боку, успішні атаки України показують нашим військово-морським силам, які типи наступальних можливостей і тактику вони повинні розглянути для себе, – каже адмірал Кі. – З іншого боку, успіх таких атак означає, що ВМС по всьому світу повинні переглянути свої оборонні стратегії”.

“Британія повинна переконатись, що ми не робимо себе вразливими до тих самих речей, які українцям вдалося виявити в обороні росіян”, – додав британський адмірал.

Видання Defense One нагадує, що Україна втратила значну частину свого військово-морського флоту після анексії росією Криму в 2014 році. Ще більших втрат українці зазнали після початку повномасштабного вторгнення. На початку березня минулого року, Україна вирішила затопити свій останній фрегат, коли російські сили наблизилися до його причалу в Миколаєві.

Але, відтоді Україна не опустила руки і здобула численні перемоги над росією у морській війні. У квітні 2022 року Україна потопила російський флагман ЧФ “Москва” за допомогою ракет “Нептун”, а потім ракетами “Гарпун” потопила корабель постачання “Спасатель Васілій Бех”.

Флагман російського Чорноморського флоту крейсер “Москва” йде на дно

На тлі все більшого використання українських дронів на суші, українці незабаром адаптували безпілотну технологію і для моря.

17 червня Україна використала морський безпілотник під назвою Sea Baby (“Морський малюк”), щоб пошкодити Керченський міст, який з’єднує окупований півострів Крим із росією. А минулого місяця безпілотний катер відплив за сотні миль від території України, зайшов у російський порт Новоросійськ і серйозно пошкодив військовий корабель.

Вчора ж, Україна здійснила ракетний і морський удар безпілотників, в результаті якого були фактично знищені підводний човен “Ростов-на-Дону” і великий десантний корабель “Мінськ”.

На відміну від тривалих термінів виробництва традиційних військово-морських кораблів, українське безпілотне судно Magura V5 може випускатися зі швидкістю 20 човнів на тиждень, сказав Іван Сибряков з української компанії “Спецтехноекспорт”. Він додав, що судно вже використовувалося для нападів на російські об’єкти.

Український морський дрон Sea Baby


Українські морські дрони, розроблені для військових цілей, покладаються на комерційні технології як засіб економії. Такі судна, зокрема, використовують дешеві комерційні супутникові технології для наведення, що може створювати і власні проблеми.

Нещодавно повідомлялося, що засновник Starlink Ілон Маск ввів обмеження на використання супутникових терміналів. Це перешкодило запланованій атаці українських морських безпілотників на російські кораблі. Системи Starlink також можна глушити, в тому числі, шляхом створенням перешкод для GPS. Тим не менш, Сибряков називає Starlink “дуже великою перевагою”. Навіть незважаючи на обмеження, накладені Маском на використання систем. І українці доводять ледь не щодня, як вони спромоглися відкрити нову еру у військо-морській справі.

Нагадаємо, минулої ночі доки підприємства “Севморзавод” у місті Севастополь були атаковані ракетами та безпілотниками. Внаслідок чого, російський великий десантний корабель “Мінськ” та підводний човен “Ростов-на-Дону” зазнали серйозних ушкоджень внаслідок вибухів та пожежі.

Командування Повітряних сил ЗСУ натякнуло, що відволікаючий удар по доках було завдано балістичними ракетами С-200, які перевантажили російську ППО у Севастополі. Основний удар по кораблях завдавався ракетами StormShadow, випущеними з українських літаків.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.