В уряді запевнили, що кріобанки не знищуватимуть біоматеріал загиблих військових

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що кріобанки не будуть знищувати біоматеріал загиблих військових, який знаходиться у них на зберіганні.

Про це відомство написало у Фейсбук.

“Кріобанки не будуть утилізувати заморожений біоматеріал загиблих військових. Українська держава зацікавлена у продовженні роду усіма українцями. Медицина може і має допомагати”, – зазначили у МОЗ.

У публікації нагадали, що в Україні було запроваджене держфінансування допоміжних репродуктивних технологій. В березні набере чинності прийнятий парламентом закон, який дозволяє родинам військових безоплатно зберегти репродуктивні клітини та використати їх для продовження роду наших захисників.

“Те, що в цьому законі не передбачено такої ж можливості для тих, хто загинув – законодавча колізія, яку буде усунено у найкоротші терміни”, – запевнили у пресслужбі відомства.

МОЗ спільно з народними депутатами вже веде відповідну роботу, щоб вирішити питання якнайшвидше.

Раніше у соцмережах з’явилася інформація, що українським жінкам заборонили використовувати для запліднення заморожений біоматеріал їхніх загиблих чоловіків.

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявив, що український парламент до 23 березня проголосує зміни до законодавства, які дозволять використовувати репродуктивні клітини полеглих військових.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я України дозволило військовим без медичної освіти проводити переливання крові. Для цього вони мають пройти відповідне навчання. В Україні розширять спеціальну навчальну програму для військових медиків. Тренінг дасть універсальні навички з переливання крові. Його можна буде пройти у окремих центрах крові.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.