МОЗ дозволило військовим без медичної освіти проводити переливання крові

Міністерство охорони здоров’я України дозволило військовим без медичної освіти проводити переливання крові. Для цього вони мають пройти відповідне навчання.

В Україні розширять спеціальну навчальну програму для військових медиків. Тренінг дасть універсальні навички з переливання крові. Його можна буде пройти у окремих центрах крові.

Така програма відповідає стандартам НАТО, оскільки там вважають за норму вчити бойових медиків без медичної освіти переливанню крові.

МОЗ вважає таке рішення необхідним, оскільки далеко не кожен бойовий медик має медичну освіту. В більшості випадків допомогою пораненим на передовій та їх евакуацією займаються люди з відповідними навичками та досвідом, але без медичної освіти. Переливання крові дозволить суттєво зменшити відсоток смертей на полі бою.

Раніше, кабмін спростив передачу донорської крові на фронт. У кожному медичному підрозділі для цього повинна бути людина, яка відповідає за кров та формулює відповідні запити.

Нагадаємо, з 1 жовтня цього року в Україні змінюється порядок військового обліку для жінок. Працівниці медичної та фармацевтичної сфери будуть зобов’язані зареєструватись у військкоматах. Це стосується також випускниць медичних навчальних закладів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.