В Україну з Данії доставили 10 танків Leopard 1

До України з Данії прибули 10 танків Leopard 1. Це частина зі 100 машин, які надають спільно Данія, Німеччина й Нідерланди.

“Решта вже в дорозі”, – заявили у Збройних силах Данії.

Про передачу цих танків німецького виробництва повідомили у лютому. Тоді ж данські військові почали навчати у Німеччині українських воїнів користуватись танками.

У 1980-х роках Leopard 1 був основним бойовим танком Німеччини. Танк обладнаний 105-мм гарматою й кулеметом MG3 7,62 мм. Остання серійна модель Leopard 1A5 оснащена комп’ютеризованою системою управління вогнем Krupp-Atlas Electronik EMES 18 з тепловізором Carl Zeiss. Вона ж стоїть на Leopard 2.

Нагадаємо, у квітні 100 танків Leopard 1 Нідерланди внесли до списку допомоги Україні. Там вказано як передані одиниці техніки, так і ті, що планується поставити.

У червні з’явилась інформація, що протягом наступного року німецький концерн Rheinmetall планує передати Україні 14 бойових танків Leopard 2A4. Їх постачатимуть від імені уряду Нідерландів. Уряд Німеччини вже погодив цю домовленість. У компанії не називають скільки коштуватиме таке замовлення.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram