Hаступного року Нідерланди передадуть Україні 14 танків Leopard 2A4

Протягом наступного року німецький концерн Rheinmetall планує передати Україні 14 бойових танків Leopard 2A4. Їх постачатимуть від імені уряду Нідерландів.

Уряд Німеччини вже погодив цю домовленість. У компанії не називають скільки коштуватиме таке замовлення.

Як зазначається, перший із 14 основних бойових танків має бути поставлений в Україну вже січні, а решта машин – протягом наступного року.

Leopard 2А4 – серійна версія модифікації німецького танку Leopard 2, що виготовлялась у 1985 – 1992 роках. З того часу танк зазнав значної кількості модернізацій.

Зокрема, ця модифікація отримала тепловізійні приціли від Zeiss, повністю цифрову систему управління вогнем, нову башту з бронею з елементами з вольфраму та титану, а в арсенал були додані нові типи боєприпасів.

Танк оснащений гладкоствольною гарматою Rh-120 від Rheinmetall яка пробиває до 560 мм танкової броні на відстані 2 км. Leopard 2А4 здатен вести ефективний вогонь на дальності до 5 км під час руху по бездоріжжю.

Все це зробило Leopard 2A4 неймовірно популярним танком у 80-90-х роках. До слова, саме ця версія стала базою для багатьох модифікацій танка Leopard.