Швеція погодилась на виробництво БМП CV90 в Україні

Україна та Швеція домовились про спільне виробництво бойових машин піхоти. Підприємство з виготовлення, ремонту та обслуговування БМП CV90 запустять на території України.

Про це заявив Володимир Зеленський після зустрічі із прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.

Машини CV90 розробила фірма Hägglunds у Швеції у другій половині 1980-х. Серійне виробництво машини розпочали в 1993 році. Загалом випустили близько 1170 одиниць у різних модифікаціях. Більшість з них експортували до інших країн.

На шведських БМП, крім основної броні, передбачено встановлення навісних модулів. Днище CV90 обладнано протимінним захистом. У модифікація CV 9040C використовується система маскування Barracuda.

БМП розрахована на трьох членів екіпажу та має 18 місць для десанту. Машина оснащена системою управління вогнем UTAAS із тепловізійним прицілом, з її допомогою можна влучати по повітряних цілях на відстані у 2 км, наземних — 5 км.

У січні цього року Швеція повідомила про намір надати Україні 50 машин CV90. У травні з’явилось відео переміщення ешелону з БМП у Словаччині. Очевидно, це були саме ті машини, які уряд Швеції раніше обіцяв передати Збройним силам України.

Також “Військовий кур’єр” раніше публікував відео, на якому було видно роботу цих БМП на фронті. Зокрема, українські військові використовують їх у ході наступальних дій в Запорізькій області.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.