Потужні шведські БМП CV-90 вже прямують до України (Відео)

На одній із залізниць Словаччини помітили шведські бойові машини піхоти CV-90. Відео переміщення ешелону опублікували користувачі соціальних мереж. Очевидно, це саме ті машини, які уряд Швеції раніше обіцяв передати Збройним силам

Нагадаємо, саме на цих машинах нещодавно пройшли навчання військові однієї з бригад ЗСУ у Швеції. Раніше ешелон з CV 90 був помічений у Німеччині. Оскільки, після цього він з’явився у Словаччині, очевидно, вже найближчим часом, варто очікувати прибуття CV-90 до України.

БМП CV-90 (Combat Vehicle 90) – це сімейство шведських бойових машин піхоти, розроблених у середині 1980-х – на початку 1990-х років. Станом на сьогодні виготовлено 1280 машин у різних модифікаціях, більшу частину яких експортовано до інших країн.

БМП має підвищену прохідність у снігу та трясовині для усіх можливих модифікацій. Вона здатна розганятися 70 км/год по шосе, їхати під нахилом у 30 градусів, перескакувати рови і долати у брід водойми завглибшки 1,4 м.

Комплектація бронемашин відрізняється від країни призначення, часом дуже суттєво. Наприклад, з озброєння шведська версія CV-90 оснащена баштою Bofors зі 40-мм автоматичною гарматою Bofors.

Другорядним озброєнням виступає спарений 7,62 мм кулемет і гранатомети. Кулемет розміщений в стабілізованій башті, тому здатен застосовуватися на ходу.

Натомість експортні версії оснащені баштами Hägglunds серії E, озброєними 30-мм автоматичною гарматою Mk44 або 35-мм Bushmaster.

Україна швидше за все отримає шведську версію БМП CV 9040 з наявних запасів, проте невідомо БМП якої модифікації будуть передані ЗСУ.

Нагадаємо, на початку травня 2023 року Україна отримала американські бронетранспортери Stryker Dragoon.