Потужні шведські БМП CV90 вже на Херсонському напрямку фронту (Відео)

Українські військові почали використовувати шведські бойові машини піхоти CV90 (Combat Vehicle 90) на Херсонському напрямку фронту.

Відео із цією БМП опублікували самі українські захисники.

CV90 розробила фірма Hägglunds у Швеції у другій половині 1980-х. Серійне виробництво машини розпочали в 1993 році. Загалом випустили близько 1170 одиниць у різних модифікаціях. Більшість з них експортували до інших країн.

На шведських БМП, крім основної броні, передбачено встановлення навісних модулів. Днище CV90 обладнано протимінним захистом. У модифікація CV 9040C використовується система маскування Barracuda. Саме її можна побачити на відео з машиною в Україні.

Шведська БМП розрахована на трьох членів екіпажу та має 18 місць для десанту. Машина оснащена системою управління вогнем UTAAS із тепловізійним прицілом, з її допомогою можна влучати по повітряних цілях на відстані у 2 км, наземних — 5 км.

Нагадаємо, Швеція повідомила про намір надати Україні бойові броньовані машини у рамках нового пакету військової допомоги у січні цього року. Тоді йшлося про 50 одиниць CV90.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.