В Україні облаштовують третій табір для військовополонених

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк повідомив, що в Україні облаштовують третій табір для утримання російських військовополонених.

Про це він заявив під час засідання Ради з питань прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України, пише Украінформ.

“У нас наразі створені два, і зараз відкривається третє окреме спеціалізоване місце утримання військовополонених”, – зазначив він.

Представник Координаційного штабу заявив, що через дефіцит місць у СІЗО були створені окремі дільниці, де можуть утримуватися російські військовополонені. Вони не утримуються спільно із іншими засудженими, які перебувають під вартою.

Також вчора стало відомо, що уряд виділив з резервного фонду Міністерству юстиції 34,05 млн грн на ремонт одного з таборів для утримання полонених росіян.

“Як підписант Женевської конвенції про поводження з військовополоненими Україна неухильно дотримується відповідних норм міжнародного права. У квітні 2022 року уряд затвердив Порядок тримання військовополонених. Він детально регламентує, в тому числі умови тримання, харчування, матеріально-побутове забезпечення полонених тощо”, – підкреслюють у відомстві.

У середині листопада стало відомо, що табір, який раніше облаштували для російських військовополонених, повністю заповнили. Тому уряд взявся за організацію другого місця утримання полонених і виділив на нього 3 млн грн.

Збільшення кількості військовополонених пов’язане також із погіршенням мотивації російських солдатів, повідомляють в координаційному центрі. Це також причина чому потрібен ще один табір.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.