Український уряд виділив кошти на облаштування табору для полонених

Табір, який раніше облаштували для російських військовополонених, повністю заповнили. Тому уряд взявся за організацію другого місця утримання полонених і виділив на нього 3 млн грн.

Про це розповіла Суспільному заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

Кількість полонених тільки зростає, бо обмінів не відбувається. Для того, щоб дотримуватись Женевської конвенції, необхідно забезпечити відповідні умови для ворогів.

“Я думаю що в історію цієї страшної війни увійде те, що Україна виконала всі вимоги конвенцій”, — сказала Висоцька.

Виділені кошти підуть на проектно-кошторисну роботу та придбання необхідного обладнання. Табір, ймовірно, зпрацює до кінця року.

“Ми постійно просимо про допомогу Міжнародний червоний хрест, місію ООН та інші організації. Вони таким чином показують і росії, що з полоненими треба поводитися цивілізовано”, — зауважує заступниця міністра юстиції.

Чиновниця розказала, що полонені в таборі займаються деревообробкою. Ця праця оплачується. Кошти вони витрачають у таборі, щоб не вивозити під час обміну. Росіяни можуть купити солодощі або книжки. Побутові речі не передбачені Женевською конвенцією.

Нагадаємо, збільшення кількості військовополонених пов’язане також із погіршенням мотивації російських солдатів, повідомляють в координаційному центрі здачі в полон. Це також причина чому потрібен ще один табір.

У ньому військовополонених забезпечать медичною допомогою, триразовим харчуванням, зв’язком із рідними, а також постійним доступом до представників Міжнародного комітету Червоного хреста.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.