В Україні на карту поставлено існування всього Європейського Союзу – Боррель

В Україні на карту поставлено існування всього Європейського Союзу. Лідери країн повинні мобілізувати всі можливості для допомоги Києву. Про це в інтерв’ю виданню The Guardian заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

Він вважає, що небезпека від росії загрожує демократіичному ладу на континеті. Якщо не змінити ставлення до війни в Україні, то це розв’яже руки Путіну ще більше.

“Він не може задовольнитися шматком України і не дозволити решті країни вступити до Європейського Союзу. Він не відмовиться від війни, особливо перед американськими виборами, які можуть дати йому більш сприятливий сценарій. Тому ми повинні готуватися до конфлікту високої інтенсивності протягом тривалого часу”, – сказав Боррель.

Путін помилився щодо потенціалу своєї армії та спроможностей України.

“Він помилявся щодо волі Європейського Союзу. Він помилявся щодо сили трансатлантичного альянсу. Але він все ще готовий воювати, дозволяти своїм людям вмирати, щоб його армія і його народ страждали, тому що у нього немає шляху назад”, – вважає дипломат.

Росія ніколи не могла стати нацією. Вона завжди була імперією з царем, з Радянським Союзом, а тепер з Путіним. Це константа росії, її політичної ідентичності. Як наслідок, загроза для її сусідів.

“Успіх росії залежить від того, чи зможе вона вивести на поле бою якомога більше людей. У них зараз найбільша кількість смертей, втрат на полі бою, при наявності людського резерву. У лютому на українському кордоні було 150 тис. солдат. Зараз їх 450 тис.” – додав Боррель.

Нагадаємо, Європейський Союз затвердив 12-й пакет санкцій проти росії. ЄС запровадив заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю чи перевезення діамантів із росії. “У 12-му пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків та економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину”, – зазначив Жозеп Боррель.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.