В Угорщині депутати хочуть провести позачергове засідання парламенту для ратифікації заявки Швеції до НАТО

В Угорщині депутати від опозиційних партій закликають провести позачергове засідання парламенту 5 лютого для ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО. Про це повідомило агенство Reuters.

Ініціатори пришвидшення голосування направили свою пропозицію спікеру парламенту.

“Тепер питання в тому, чи вистачить сміливості у 135 осіб, щоб з’явитися”, – заявила депутатка від опозиції Зіта Гурмаї. Вона побоюється чи проголосують за пропозицію депутати від правлячої партії Fidesz та християнських демократів.

Перед тим, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує дружні стосунки з російським диктатором Путіним, заявив, що закликатиме законодавців схвалити приєднання Швеції за першої ж нагоди.

Водночас, спікер парламенту Ласло Ковер заявив, що немає жодної необхідності в терміновому ухваленні надзвичайних заходів щодо ратифікації вступу Швеції до НАТО. Він припустив, що спроби опозиції провести додаткову сесію, найімовірніше, не увінчаються успіхом.

Нагадаємо, на минулому тижні Великі національні збори Туреччини після кількагодинних дебатів схвалили ратифікацію протоколу про вступ Швеції до Альянсу. Із 346 депутатів парламенту, підтримали рішення 287, проголосували проти – 35, решта – утрималися.

Для вступу Швеції до НАТО не вистачає лише схвалення від Угорщини.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО у військовому форматі на рівні військових головнокомандувачів. Від імені головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного перед союзниками сьогодні виступив військовий представник в НАТО Сергій Салкуцан.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.