В США відкрили справу на групу росіян, яких підозрюють у воєнних злочинах в Україні

Міністерство юстиції США повідомило про висунення обвинувачень чотирьом російським терористам за воєнні злочини, які вони вчинили в Україні. Про справу на росіян йдеться у заяві відомства.

Обвинувачення висунули Сурену Мкртчяну, Дмитру Буднику та двом росіянам, чиї прізвища невідомі. Слідчі знають їхні імена – Валерій та Назар. Вони незаконно затримали громадянина США в Україні. Його допитували, жорстоко били і катували. Бойовики погрожували вбити жертву та інсценували страту.

“Перші в історії обвинувачення за статутом США про воєнні злочини висунуло міністерство юстиції чотирьом пов’язаним із росією військовослужбовцям за тяжкі злочини проти американського громадянина. Відомство працюватиме стільки, скільки буде потрібно, щоб домогтися відповідальності і справедливості за агресивну війну росії”, – заявив генпрокурор США Меррік Гарланд.

Мкртчян і Будник були командирами військових частин армії росії і так званої “ДНР”. Терористи Валерій та Назар мали нижчі ранги. Всі вони воювали на боці росії проти України.

У квітні минулого року Мкртчян і солдати під його командуванням, ймовірно, викрали громадянина США з його будинку в селі Миле на Херсонщині. Його незаконно утримували щонайменше 10 днів.

Мкртчян і Будник брали участь щонайменше у двох допитах. При цьому, всі четверо обвинувачених катували жертву. Одного разу роздягнули жертву і сфотографували. Будник прикладав пістолет до голови і змушував прощатися з життям. Потім його спільники інсценували страту – стріляли повз голову викраденого.

Звинувачення американського мінюсту щодо росіян відображають серйозні порушеннями Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та законодавства США.

Росіян обвинувачують у трьох воєнних злочинах – незаконному затриманні, тортурах і нелюдському поводженні. Якщо вину доведуть, кожному терористу загрожує довічне ув’язнення.

Нагадаємо, у Нідерландах розпочав роботу Міжнародний центр з розслідування злочинів російської агресії проти України. Центр розташований у Гаазі на базі Агентства ЄС з питань співпраці у сфері кримінальної юстиції (Євроюст).

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.