У Гаазі створено Центр з розслідування злочинів російських окупантів

У Нідерландах сьогодні розпочав роботу Міжнародний центр з розслідування злочинів російської агресії проти України. Центр розташований у Гаазі на базі Агентства ЄС з питань співпраці у сфері кримінальної юстиції (Євроюст).

У ньому працюватимуть прокурори з Євросоюзу, США та Міжнародного кримінального суду. До них приєднаються 4 представники від України. Вони збиратимуть докази та документуватимуть порушення норм міжнародного права росіянами. Зібрані матеріали використають, у тому числі, для притягнення до відповідальності керівництва росії, яке розвʼязало війну в Україні.

Співробітники Центру вестимуть кримінальні провадження і складатимуть обвинувальні акти, які передаватимуть до Міжнародного кримінального суду (МКС). Планується також передача напрацьованих матеріалів кримінальних справ до Спеціального міжнародного трибуналу, створення якого зараз обговорюється.

Таким чином, Міжнародний центр з розслідування злочинів російської агресії проти України буде слідчим органом, який вестиме розслідування воєнних злочинів росіян і офіційно висуватиме їм обвинувачення.

Нагадаємо, у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт кремлівського диктатора Владіміра Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Підставою стало незаконне примусове переміщення українських дітей на територію держави-агресора.

За даними української Генпрокуратури, на сьогодні зареєстровано понад 93 тисячі воєнних злочинів російських окупантів та їхнього керівництва в Україні. Встановлено 347 осіб, яким повідомлено про підозру.