В розпорядженні ЗСУ помітили польський самохідний міномет Rak (Фото)

Збройні сили України почали використовувати польський самохідний міномет Rak. Його помітили у 44-й окремій механізованій бригаді ЗСУ. Сьогодні на сторінці частини в Фейсбуці з’явилось фото військового, який стоїть поруч з самохідним мінометом.

На світлині головний сержант з позивним “Супер”. Він командир міномета.

Польський самохідний 120-мм міномет Rak зроблений на базі БТР Rosomak. У квітні керівник канцелярії премʼєр-міністра Польщі Міхал Дворчик повідомив, що Україна придбає три батареї таких самохідних мінометів разом зі 150 БТР Rosomak та 100 ПЗРК Piorun.

Інформації про надходження техніки не було.

Самохідні міномети Rak можуть уражати цілі на відстані до 12 км. Вони стріляють зі швидкістю до 8 пострілів на хвилину та мають здатність знищувати одну ціль кількома мінами. Боєкомплект становить 46 артилерійських мін. Зброя має лазерну систему наведення.

На машині стоїть двигун потужністю 1000 к. с., що дозволяє розвивати швидкість до 70 км/год. Запас ходу становить 800 км.

Екіпаж міномета Rak складається з чотирьох військовослужбовців.

У липні у Збройних силах України вперше показали передані Польщею бойові машини піхоти Rosomak. Польську БМП помітили у колоні бронетехніки разом зі шведською CV9040 та танком Strv 122 (Leopard 2A5). 

Rosomak є польською ліцензійною версією відомої фінської машини Patria, і сімейство цих машин визначається як Armored Modular Vehicle (AMV) – броньована модульна машина, яка, залежно від версії, може бути оснащена різним типом озброєння та іншими системами.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.