В Росії намагаються використовувати історію для пропаганди антизахідних настроїв – британська розвідка

Федеральне архівне агентство росії опублікувало збірник документів “Про історичну єдність росіян і українців”. Зважаючи на зміст видання, воно має стати інструментом пропаганди в росії антизахідних настроїв.

Про це йдеться у огляді розвідувального управління Міністерства оборони Великої Британії.

Аналітики відомства зазначили, що російська влада все більше використовує історію як зброю. З її допомогою насаджує антизахідні настрої росіянам та залякує сусідів рф.

Збірник відкривається статтею Путіна на цю тему, яка була опублікована в липні 2021-го. За нею йде його звернення щодо ситуації в Україні, виголошене 21 лютого минулого року, напередодні повномасштабного російського вторгнення.

У книзі представлено 242 документи, починаючи з ХІ століття і закінчуючи ХХ. Вони використовуються для виправдання нинішньої політики кремля і нібито підтверджують твердження про те, що іноземна підривна діяльність перетворила Україну на “антиросійську” державу.

Всі документи у виданні супроводжуються інтерпретаційними коментарями Путіна.

Також британські аналітики звертають увагу, що колишній президент росії Мєдвєдєв написав статтю про історію російсько-польських відносин. Він звинуватив Польщу в проведенні агресивної ревізіоністської “русофобської” політики. Автор попередив, що це може призвести до знищення польської державності. Після цього пригрозив, що росія і Білорусь здатні надати адекватну військову відповідь у разі необхідності.

Тому оглядачі роблять висновок, що використання історії як зброї з боку російського керівництва посилюється.

Нагадаємо, раніше британська розвідка писала про суттєве зростання в росії витрат на лікування поранених на війні в Україні і на виплати сім’ям загиблих. Більше половини бійців отримали серйозні поранення і потребують тривалої медичної допомоги. Багато втратили кінцівки, зокрема, кожен п’ятий потребує ампутації рук. Про це заявив заступник міністра праці Олексій Вовченко.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.