В Польщі оновили правила проведення мобілізації

У Польщі почали діяти нові норми призову на випадок мобілізації і під час війни. За новими правилами мобілізований має прибути у військкомат через 6 годин після отримання повістки. Про це повідомило видання Rzechpospilsta.

Нові правила викладені у розпорядженні міністра національної оборони, яке набуло чинності 13 січня.

Під час мобілізації призовник може отримати повістку з позначкою “на другий день мобілізації” або “негайно”. Другий варіант означає, що чоловік повинен з’явитися до місця явки, яке вказано в повістці, не пізніше ніж через 6 годин з моменту отримання повідомлення про оголошення загальної мобілізації або початок війни.

У документі сказано, що на чоловіків, які під час мобілізації чи війни не з’явиться на цю службу в зазначений день і місце, чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше як 3 роки.

Крім того, людина, яка під час мобілізації або війни постійно ухиляється від проходження військової служби, карається позбавленням волі строком не менше 5 років.

Нагадаємо, наприкінці грудня у Польщі приводили у стан підвищеної бойової готовності сили протиповітряної оборони. Це сталося після того, як невідомий об’єкт, залетів з території України.

Раніше начальник Генерального штабу Польщі генерал Раймунд Анджейчак та командувач військами оперативного призначення генерал Томаш Пйотровський подали заяви про відставку. Зробили це через конфлікт з міністром оборони Маріушем Блащаком.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.