В Польщі два найвищі військові чиновники подали у відставку

Начальник Генерального штабу Збройних сил Польщі генерал Раймунд Анджейчак та командувач військами оперативного призначення генерал Томаш Пйотровський подали заяви про відставку через конфлікт з міністром оборони Маріушем Блащаком. Про це пише Rzeczpospolita.

Польські ЗМІ назвали їхній вчинок землетрусом у польському війську. Згадані генерали є найважливішими командувачами польських збройних сил. Їх заяви подали на підпис президенту Анджею Дуді.

Rzeczpospolita нагадує, що коли з’явилася інформація про російську ракету, яка впала під Бидгощем у травні нинішнього року, Блащак публічно звинуватив Пйотровського в недбалості.

З того часу роль Оперативного командування була маргіналізована. Блащак уникав роботи з оперативним командувачем і спрямовував завдання безпосередньо до Головного командування збройних сил.

Оперативне командування не залучили до формування військової оперативної групи “Підляшшя” для посилення польсько-білоруського кордону після інформації про те, що “вагнерівці” перетнули кордон з Білоруссю. Міністерство оборони Польщі вирішило відправити на кордон 10 тисяч солдатів і це завдання було покладено на Головне командування збройних сил.

Також саме Головне командування відповідало за евакуацію поляків з Ізраїлю, хоча формально цим мало б займатися Оперативне командування.

Генералам не подобалося й використання армії у виборчій кампанії. Зокрема, поява ролика “Права і справедливості”, в якому Блащак оприлюднив документи, що стосуються планів оборонної операції країни.

Нагадаємо, біля аеропорту в Варшаві вперше розгорнули систему протиповітряної оборони Patriot. На летовищі Бабіце очільник Міноборони Маріуш Блащак зустрівся з військовослужбовцями 37-ї зенітно-ракетної ескадрильї Війська Польського.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.