В Литві презентували концепцію розмінування території України

У Вільнюсі міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас презентував оновлену концепцію “Коаліції з розмінування”. Вона включає в себе елементи гуманітарного розмінування деокупованих територій та роботи на лінії зіткнення з ворогом.

До протимінної коаліції, яка буде працювати на території України, мають намір приєднатися 22 країни. Про це повідомило Міністерство оборони України.

“Міни та нерозірвані снаряди, якими Росія засіяла наші землі, – це не лише перешкода контрнаступу. Це – удар по наших дітях та онуках. Заміновані країни продовжують потерпати від цих невидимих убивць десятиріччями після закінчення воєн”, – сказав під час презентації у Вільнюсі заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

Литва погодилась очолити важкий напрямок боротьби. Розширення роботи коаліції на зону бойових дій – підтверджує готовність швидко враховувати найгостріші проблеми і знаходити шляхи їх вирішення.

За словами Арвідаса Анушаускаса, для литовської сторони реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки.

Нагадаємо, французька компанія СEFA домовляється з українськими партнерами про виробництво запчастин до машин для розмінування SDZ (Zone Demining System). Про це йшлося під час зустрічі міністра економіки України Юлії Свириденко з членами Французької асоціації підприємств сухопутної оборони та безпеки (GICAT) в Парижі.

Раніше швейцарська компанія, яка виготовляє системи GCS-200, відкрила в Києві сервісний центр. Фірма Global Clearance Solutions, яка є виробником роботизованих систем розмінування, відтепер працюватиме і в Україні.

Також “Військовий кур’єр” публікував відео, де українські військові показали потужну хорватську машину для розмінування МV-10-BISON.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.