Французи домовляються з українськими партнерами про виробництво машин для розмінування

Французька компанія СEFA домовляється з українськими партнерами про виробництво запчастин до машин для розмінування SDZ (Zone Demining System).

Про це йшлося під час зустрічі міністра економіки України Юлії Свириденко з членами Французької асоціації підприємств сухопутної оборони та безпеки (GICAT) в Парижі.

СEFA готова поставити в Україну 8 машин розмінування SDZ. Водночас, французька компанія зацікавлена в посиленні локалізації виробництва, прагне організувати виготовлення всього робочого органу та його збірки на території України.

Під час зустрічі сторони також обговорили виробництво сучасних роботизованих систем підводного розмінування. Їх французькі компанії готові надати Україні.

Машини SDZ призначені для розчищення в умовах інтенсивного бою для швидкого створення безпечних смуг через мінні поля. Техніка оснащена камерами та системою GPS, повністю контролюється дистанційно, візуально або з бронетехніки чи інших транспортних засобів.

Корпус SDZ стійкий до протитанкових мін. Машина може виконувати всі завдання з розмінування за допомогою різних додаткових інструментів. Її вага з культиватором становить 12 т. Може опрацьовувати смугу шириною 2,2 м, з продуктивність не менше 2 тис. кв.м/год.

Нагадаємо, представники Києва та Парижа обговорюють можливість передачі Україні винищувачів Mirage 2000 зі складу ВПС Франції. Французький портал Intelligence Online повідомляв у вересні, що сторони вже близькі до укладення угоди. Військові Повітряних сил України вирушили до Франції, аби узгодити деталі.

Київ цікавить спеціалізований ударний варіант Mirage 2000D. Надання цих літаків українцям можливе завдяки домовленостям, які досягнули торік президенти Володимир Зеленський та Еммануель Макрон.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.