В Китаї визнали неефективними російські ракети “Кинжал”

Китайські військові експерти дали низьку оцінку гіперзвуковим ракетам “Кинжал” — одному з п’яти видів “чудо-зброї”, які президент Володимир Путін презентував у 2018 році. Тоді він стверджував, що ці ракети “не мають аналогів” та здатні подолати навіть перспективні системи ПРО.

Про це написало видання The Moscow Times.

Ракети Х-47М2 “Кинжал” виявилися вразливими для розроблених у 1970 роках американських систем Patriot, які зараз використовують українські сили ППО. Або ж вони, згідно зі звітами українських та американських військових, просто не потрапляють у цілі.

“З’являється дедалі більше доказів того, що заяви США та України з цього питання відповідають дійсності”, – констатував шанхайський військовий журнал Ordnance Industry Science and Technology. Його публікації схвалюються на рівні Компартії та Національно-визвольної армії КНР. Незважаючи на декларації Кремля, ці ракети неспроможні суттєво змінити ситуацію на полі бою в Україні, йдеться у статті.

Представляючи “Кинжал” майже шість років тому, Путін назвав його першою у світі маневруючою гіперзвуковою ракетою. Однак його маневреність “не можна порівняти з маневреністю реальної гіперзвукової ракети”, вважають китайці. Траєкторія, якою він рухається, робить його вразливим для таких систем ППО, як Patriot.

В аналізі, опублікованому у провідному пекінському військово-науковому журналі Military Arms, “Кинжал” називається “фактично лише версією тактичної балістичної ракети наземного базування “Іскандер”.

Раніше “Військовий кур’єр” також писав, що “Кинжал” – це ніщо інше, ніж той самий “Іскандер”, який розроблявся ще за часів Радянського Союзу. Ці ракети не мають статусу гіперзвукової зброї. Єдина принципова різниця між цими ракетами — базування. “Іскандер” запускають з наземних установок. А “Кинжал” чіпляють на МіГ-31.

Нагадаємо, під час ракетної атаки по Києву 2 січня сили ППО підбили одну з ракет Х 47М2 “Кинжал”. Вона впала у річку. Це можна побачити на відео.

Ще раніше, стало відомо, що троє вчених, які займалися створенням гіперзвукових літальних апаратів, зокрема, ракет “Кинжал”, були заарештовані російськими силовиками. Їм загрожує довічне ув’язнення.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.