У Росії заарештували розробників ракети “Кинжал”, їм загрожує довічне ув’язнення

Троє вчених новосибірського Інституту теоретичної та прикладної механіки (ІТПМ), які займалися створенням гіперзвукових літальних апаратів, були заарештовані російськими силовиками.

Співробітники Інституту опублікували відкритий лист. У ньому вони повідомили про арешт Валерія Звегінцева – доктора технічних наук та головного наукового співробітника, який очолював в Інституті лабораторію аерогазодинаміки великих швидкостей. Відомо, що вчений підозрюється в держзраді.

З 7 квітня Звягінцев перебуває під домашнім арештом. Його безпосереднього керівника, директора Інституту – Олександра Шиплюка, ще в серпні минулого року помістили в СІЗО “Лефортово”. Перед тим під арешт потрапив головний науковий співробітник Інституту – Анатолій Маслов.

Всім заарештованим науковцям пред’явлені звинувачення за статтею – “Державна зрада”. Їх підозрюють у передачі Китаю даних, пов’язаних із гіперзвуковими технологіями. Заарештовані вчені раніше брали участь у розробці технологій гіперзвукових звукових ракет. У 2012-му році, на одному з наукових семінарів у Франції, вони представили технологію гіперзвукової ракети, яка згодом стала основою для російського ракетного комплексу “Кинжал“.

Віднедавна, за статтею “Державна зрада” у росії загрожує довічне ув’язнення.