Мусульмани-протестувальники біля мечеті

В китайській провінції Юньнань відбулися зіткнення мусульман з поліцією

У провінції Юньнань, що на півдні Китаю, в ході протестів місцеві мусульмани почали битися з підрозділами поліції.

Протести розпочалися 27 травня у містечку Нагу і досі тривають. Предметом масового обурення місцевого населення стало рішення влади про знищення куполу мечеті Надзяїн. Варто зауважити, що декілька років тому відбулася реконструкція будівлі. В результаті купол мечеті збільшився, а також з’явилися чотири додаткові мінарети.

У 2020 році суд визнав реконструкцію незаконною і постановив знищити новий купол та додаткові мінарети. Лише зараз місцева влада розпочала виконувати наказ, що і призвело до масових акцій громадської непокори.

Поліція не стримала натиск протестувальників, які прорвалися до мечеті, і відступила. Водночас, учасників акцій повідомили про ультиматум припинити протест до 6 червня. Наразі ситуація продовжує залишатися напруженою. Інформація про загиблих чи постраждалих відсутня.

У 2019 році китайська влада підірвала декілька мечетей в автономному районі Внутрішня Монголія та Нінся-Хуейському автономному районі, що на півночі країни.

У 2011 році у провінції Юньнань вже відбувалися протести, пов’язані із земельним питанням. Сама провінція є прикордонною і межує з В’єтнамом, Лаосом і М’янмою.  У Юньнані мешкають представники 25 з 56 визнаних Китаєм етносів. Мусульмани (хуей) складають приблизно 1,5% населення провінції.

Нагадаємо, на початку травня в індійському штаті Маніпур відбулися етнічні сутички.