Байден допустив передачу Україні далекобійних ракет ATACMS (Відео)

Президент США Джо Байден, спілкуючись вчора з журналістами на порозі Білого Дому, зробив низку важливих заяв щодо України. На питання репортерів, щодо останніх повітряних атак росіян по українських містах, американський президент заявив: «Це очікувано. Ось тому, ми намагаємось надати Україні, все що їй потрібно».

На уточнююче питання журналіста, чи планується передача ЗСУ далекобійних ракет ATACMS, Байден відповів, що США займаються цією проблемою: «Це питання ще в грі» – відповів президент США.

Абревіатура ATACMS розшифровується як: “Army Tactical Missile System”. Це – американська балістична ракета. Виробляється компанією Lockheed Martin. Може встановлюватись на M270 MLRS (2 ракети) або M142 HIMARS (1 ракета). Має дальність до 300 км.

ATACMS призначена для ураження точкових цілей, таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку та склади, розташовані в глибині оборони противника.

Очікується, що ракети ATACMS зможуть вражати цілі противника на усіх окупованих територіях. Крім того, дальність ракети покриває Крим та Керченський міст. ATACMS зможе навіть влучати у цілі на території РФ та Білорусі.