В Індії залучили армію до придушення насильницьких протестів

На значну частину території індійського штату Маніпур були введені армійські підрозділи для забезпечення правопорядку.

Таке рішення довелося прийняти у зв’язку з масовими насильницькими заворушеннями. Конфлікт розгорнувся між християнами та індуїстами, кількість яких у штаті Маніпур практично ідентична. Предметом сутичок стало питання розширення квоти на надання університетських місць та робочих місць для індуїстів місцевого етносу маніпурі. Тоді як такі преференції діють лише для представників місцевих християнських племен.

Конфлікт спалахнув 2 травня і супроводжувався підпалами житлових будинків, руйнуванням магазинів та підприємств, масовими бійками і кровопролиттям. Повідомляється, що ситуація розгорнулася з мирних протестів християнських племен у районі Чуракандруп, які висловили незгоду з вимогами індуїстів-маніпурі.

Варто зауважити, що армія отримала дозвіл застосовувати вогнепальну зброю в разі порушення відмови протестувальників реагувати на попередження та дотримуватися комендантської години.

Штат Маніпур знаходиться на північному сході Індії, межує з М’янмою і є одним з найбідніших у країні.

Нагадаємо, що в середині квітня 2023 року в Судані розпочалося збройне протистояння між армією та парамілітарними групами.