В Італії засудили офіцера, який хотів передати росіянам секретні документи НАТО

У Римі офіцера Військово-морських сил Італії Вальтера Бйота засудили до 20 років позбавлення волі. Його визнали винним у шпигунстві й корупції через спробу передати посольству росії секретні документи НАТО.

Про це повідомило видання Il Messaggero.

Суд ухвалив рішення по справі Бйота після вироку військового трибуналу, який у березні минулого року присудив офіцеру ВМС 30 років позбавлення волі. На нинішньому слуханні прокуратура вимагала для Бйота 18 років ув’язнення.

Адвокат засудженого заявив, що вирок будуть оскаржувати.

Співробітники сил безпеки Італії затримали італійського та російського військовослужбовців після передачі секретної документації в обмін на гроші наприкінці березня 2021 року.

Тоді Бйот хотів передати російському офіцеру щонайменше 106 документів НАТО, дев’ять із яких класифіковані як “дуже секретні”. Росіянина видворили з Італії, бо він мав дипломатичний статус.

Нагадаємо, на днях в росії засудили до шести років виправної колонії екс-керівника відділу морського управління росгвардії Сергія Волкова. Його звинуватили у закупівлі комплексів “Орел-БПЛА”, що некоректно працювали для захисту Кримського мосту.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.