Полковника Росгвардії засудили за провал оборони Кримського мосту

В росії засудили до шести років виправної колонії екс-керівника відділу морського управління росгвардії Сергія Волкова. Його звинуватили у закупівлі комплексів “Орел-БПЛА”, що некоректно працювали для захисту Кримського мосту.

За версією слідчих органів, у жовтні 2020 року полковник Сергій Волков погодив поставку, яка мала забезпечувати захист Кримського мосту від безпілотників. Техніка надійшла із “погіршеними характеристиками” та за завищеними цінами. Про це повідомило видання The Moscow Times.

Через місяць після введення комплексів в експлуатацію росгвардія змушена була відмовитися від їх використання. Збитки державі слідство оцінило майже в 400 млн рублів. Полковнику приписали перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків.

Волков не визнав свою провину в ураженні Кримського мосту.

Ця незаконна споруда, яка стоїть через Керченську протоку, неодноразово зазнавала атак зі сторони Збройних сил України. Найуспішнішу було здійснено 8 жовтня 2022 року, коли стався потужний вибух. Внаслідок цього виявилися пошкоджені його автомобільна та залізничні частини. Загинули чотири людини, збитки склали сотні мільйонів рублів.

У серпні Служба безпеки України показала атаку морських безпілотників на Кримський міст. Удари завдали за допомогою експериментальних дронів “Морський малюк”, які начинені приблизно 850 кг вибухівки. Відомство оприлюднило відео ураження одним безпілотником автомобільної частини мосту та кадри підриву залізничної частини – іншим дроном.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.