У Польщі ремонтуватимуть українські HIMARS

Цього року у Польщі відкриють центр обслуговування американських реактивних систем залпового вогню HIMARS. Про це під час візиту на американський оборонний завод Lockheed Martin (виробника HIMARS) заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

За його словами, у центрі обслуговуватимуть не лише сили польської армії, а й інших європейських країн. Зокрема у центрі планують ремонтувати і HIMARS, що використовують ЗСУ. Крім того, Блащак зазначив, що Польща веде переговори про закупівлю 500 додаткових пускових установок цієї РСЗВ.

Окремо польський урядовець обговорив виробництво в країні протитанкових комплексів Javelin. За його словами, вони добре зарекомендували себе в Україні.

Сьогодні Збройні сили України мають на озброєнні декілька установок HIMARS. Американська РСЗВ відрізняється більшою точністю і потужністю в порівнянні з радянським системами залпового вогню “Град”, “Смерч” чи “Ураган”.

Крім того, HIMARS здатний використовувати весь спектр ракет боєприпасів MLRS. Зокрема: некеровані реактивні снаряди, що несуть касетні боєприпаси, керовані касетні боєприпаси, керовані ракети малої та середньої дальності та балістичні ракети середньої дальності MGM-140 ATACMS