Підпал легкового автомобіля, імовірно, в місті Імфал, столиці штату Маніпур

В Індії загострюються етнічні сутички: армія не справляється

В індійському штаті Маніпур насильницькі протести переростають в повноцінні етнічні зіткнення між індуїстами-маніпурі та християнськими племенами.

Протести в Маніпурі розпочалися 2 травня і швидко набули насильницького характеру. Демонстрації супроводжувалися підпалами будинків, магазинів та масовими бійками. З метою недопущення кровопролиття на значну територію штату були введені підрозділи Збройних Сил Індії. Однак, як повідомив представник поліції Маніпуру, бунтівникам вдалося захопити вогнепальну зброю та боєприпаси в поліцейських дільницях.

У столиці штату місті Імфал та в районі Чуракандруп повідомляють про 54 загиблих. Йдеться лише про тіла, які були доставлені в морги. Припускається, що жертв протистоянь значно більше. За попередніми оцінками понад 13 тис. осіб змушені були залишити свої домівки. Уряд Маніпуру, очолюваний індуїстською націоналістичної партією Бхаратія джаната парті, звинувачує армію в нездатності придушити конфлікт. Нью-Делі змушений перекидувати додаткові підрозділи в Маніпур.

Враховуючи відключення інтернету на території штату, інформація про поточну ситуацію надходить звідти повільно та в обмеженому вигляді.

Нагадаємо, що конфлікт у Маніпурі розпочався з протесту місцевих християнських племен проти вимог індуїстів-маніпурі. Останні заявили, що бажають розширення федеральних привілеїв щодо працевлаштування та вступу в університет. Наразі такими пільгами в штаті користуються лише християнські племена. Індуїсти-маніпурі та християнські племена практично порівну населяють Маніпур (з незначною перевагою на користь перших). Даний штат знаходиться на північному сході країни й межує з М’янмою. Маніпур є однією з найбільш бідних територій країни. З 1980 року тут триває конфлікт низької інтенсивності з місцевими сепаратистами етносу маніпурі.