В Греції затримали підозрюваного у заволодінні 43 млн грн із бюджету Міністерства оборони України

В Афінах правоохоронні органи Греції затримали громадянина України, якого підозрюють у незаконному заволодінні 43 млн грн із бюджету українського міноборони. Про це повідомила Генеральна прокуратура України.

Підозрюваний у змові з іншими особами заволодів коштами, які отримало товариство з обмеженою відповідальністю за договорами з Міністерством оборони України. За них мали придбати товари військового призначення. Гроші перерахували на рахунки фізичних осіб-підприємців за нібито надання робіт та послуг.

Злочин вчинили у період з 2 березня по 10 травня минулого року, коли підозрюваний перебував на посаді директора компанії. У липні йому повідомили про підозру за одержання майна злочинним шляхом.

6 листопада нинішнього року Генеральна прокуратура направила до Греції запит на затримання та тимчасовий арешт злочинця. Апеляційний суд Афін застосував до нього тимчасовий арешт.

Готуються документи для направлення запиту про видачу його українській стороні для притягнення до кримінальної відповідальності за крадіжку грошей міноборони.

Видання “Бабель” повідомляє, що йдеться про Миколу Петренка. Він відомий в українських політичних колах як член проросійської партії ОПЗЖ і колишній радник з питань АПК та інвестицій премʼєра Миколи Азарова.

Нещодавно стало відомо, що іноземний постачальник бронежилетів і шоломів поверне міноборони близько 400 млн грн за неякісний товар. Таке рішення прийняв міжнародний арбітражний суд. Він задовольнив вимоги українського оборонного відомства. У зазначену суму входить вартість товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.